Otomatik kapı ve kepenk sistemleri bundan on yıl öncesine kadar bu kadar yoğun bir kullanım alanına sahip değildi. Mantık olarak tarihi çok eskilere dayanmasına karşın son yıllardaki teknolojik gelişmeler sayesinde önemli bir gelişme kaydetmiştir. Sıradan bir kapıya göre çok daha fazla ısı ve enerji tasarrufu sağlayan bu kapıların bina ile görsel uyumu da üst seviyelerde olmaktadır.

Otomatik kapı ve kepenkler aynı çalışma prensibine sahip olup kullanım alanlarındaki farklılıktan dolayı birisine otomatik kapı denirken diğerine otomatik kepenk ismi verilmiştir. Otomatik kepenkler daha çok iş yeri, mağaza, Avm’ler, dükkânlar gibi geniş cephelerin korunması amacı ile kullanılmaktadır. Üst seviye güvenlik ürünü olmasının yanı sıra iş yeri sahiplerinin kolay kullanımından dolayı tercih sebebi olmaktadır.

Firmamızın ürün yelpazesi arasında yer alan döner kapı modelleri ise yoğun giriş ve çıkışın yaşandığı yerlerde kullanımı mümkün olmaktadır. Yapısı nedeni ile içerdeki ve dışardaki hava akımını asgari seviyede tutması sayesinde bankalar, Avm’ler, kamu binalarında daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca binanın aerodinamiğine uygun olarak kullanıldığında döner kapıda otomatik kapı kadar enerji ve ısı tasarrufu sağlamaktadır.

Lokma Dükkanlarına Otomatik Kapı Gereklidir

Otomatik kapı ile temelde aynı çalışma prensibine sahip bir diğer çeşidimizde fotoselli kapı modellerimizdir. Bir fotosel veya radar sistemi yardımı ile herhangi bir ikinci kişiye gereksinim duymadan kapının otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlar. Engelli vatandaşlar, yaşlılar, ellerini kullanamayacak olanlar veya ellerini kapı ile temas ettirmek istemeyen insanların giriş ve çıkış yaptığı yerler için oldukça idealdir.

Büyük depolar ve garajlarda kullanılan seksiyonel kapı modellerimizde ise hem sensörlü hem de radarlı çeşitlerimiz vardır. Diğer ürünlere göre iki kat koruma sağlayan bu ürünler oldukça sağlam yapılı malzemelerden imal edilmiş olup kötü amaçlı kişilere karşı büyük bir güvenlik önlemi olmaktadır.

Lokmacılar, tatlıcılar, pastenelere bu tür kapılar oldukça farklı bir görünüm katmaktadır. Artık eski usul bir korunma yöntemi kalmamıştır. Hem dükkan açılışında hem de estetik olarak lokmacı firmalarına oldukça fazla değer katmaktadır. İzmir lokmacı firmalarının araçları için de uygun çözümler üretmekteyiz. Jokerdoor firması olarak izmirlokmaci.org firmasına İzmir lokma dökümlerinde başarılar dileriz.