İzmir halkı lokma döktürmeyi çok sever. Bu geleneksel tatlının dağıtma sebepleri arasında yok yoktur. Ölümde, doğumda, sünnette, nişanda, askerden dönen oğlu için, mağaza açılışında, yeni eve taşınan ve daha burada sayamayacağımız birçok nedenle lokma dökümüne şahit olmaktayız. Yeni evine birçok insanın hayır duasını alarak girmek isteyenlere ise bizzat şahitlik etmekteyiz.

İzmir nakliyat sektöründe uzun yıllardan beri faaliyet gösteren bir firma olarak insanların yeni evlerine taşınırken ki sevincine ve heyecanına şahitlik etmekteyiz. Bu sevinçlerini başkaları ile paylaşmak için de lokma döktürmek en iyi çözüm olmaktadır.

Yeni bir eve taşınmak isteyen insanların ilk yaptıkları İzmir evden eve nakliyat işi yapan bir firma aramak olmaktadır. Piyasada yüzlerce bu işi yaptığını iddia eden firma bulunmaktadır. Yaptığını iddia eden diyoruz çünkü bu işi hakkı ile yerine getiren firma sayısı çok azdır.
Peki, İzmir evden eve nasıl olmalıdır. Bu işi yapan firmada ne gibi özellikler aranmalıdır. İlk olarak firmanın bu işin altından kalkıp kalkamayacağını bilmelisiniz. Bunun için de daha firma ile ilk iletişime geçtiğiniz andan itibaren size ipuçları verecektir.

Lokma ile nakliyat arasındaki bağ

Bu ipuçlarından ilki İzmir nakliyat fiyatı konusundadır. Firma hiçbir şey bilmeden, görmeden size bir fiyat veriyor ise bu firmanın verdiği fiyat tamamen sallama olup bilin ki taşıma esnasında sizden ekstra ücret talep etmenin yollarını arayacaklardır.

Bir diğer hususta firmanın kullandığı araç ve gereçlerdir. Firma size ilk andan itibaren İzmir asansörlü nakliyat hakkında bilgi veriyor ve buna sahip olduğunu belirtiyor ise bu firmada doğru bir firmadır. Yok, eğer size bundan hiç bahsetmiyor ise bilin ki taşıma esnasında asansör için ayrıca bir ücret isteyecektir.

Lokma firmaları içerisinde de yukarıda bahsettiğimiz gibi işin üç kağıdına kaçanlar bulunmaktadır Sizin yapmanız gereken hiç bir şekilde bu tür firmalara prim vermeyin. Lokmacı firması ile bir sözleşme imzalamış olmanız şart değildir. en kötüsü sosyal medya vasıtası ile haksızlığa uğradığınızı bildirmeniz bile bu insanlara bir ders olacaktır. izmirlokmaci.org İzmir lokma dökümünde doğru bir firma olup şimdiye kadar şahit olduğumuz lokma dökümleri oldukça başarılıdır.