Bergama Lokma

İzmir lokma tatlısı tüm İzmir’de olduğu gibi Bergama’da da oldukça sevilen ve dağıtılan bir yiyecektir. Bergama halkının geleneklerine bağlılığının bir simgesi olarak görülmektedir. Bergama lokma tatlısı da geleneksel olarak sunulmakta eski niteliklerinden hiçbir şey kaybetmeden sadece modern araç ve gereçlerle sunumu yapılmaktadır.

Bergama’nın İzmir’e yakın bir ilçe olmayıp mesafesinin diğer ilçelere göre fazla olması onu diğer ilçelerden ayıran önemli bir özellik olmaktadır. Bu durum buraya hizmet getiren Bergama lokma firmalarının fiyatlarında bir farklılığa yol açmaktadır. Oysa Bergama insanının alım gücü belli olup çok büyük bir zenginliğe sahip değildir. Bu durumun fakında olan biz İzmir lokma firması olarak en uygun şartlarda Bergama insanına hizmet götürmeye çalışmaktayız.

Bergama lokma yapımında kullanılan malzeme

Sadece yol parası diyebileceğimiz bir karlılıkla sunduğumuz lokma döküm hizmetlerimizde en kaliteli malzemeyi kullanmaktan kaçınmamaktayız. Bizim aksimize birçok lokma firması daha fazla kar elde edebilmek için hem lokma yapımında kullandığı malzemelerin kalitesinde bir azalma söz konusu olmakta hem de ekstra yol ücreti istenmektedir.

Oysa Bergama lokma işi yapan kişi ya da kuruluşlar yaptıkları işin manevi yönünü iyi bilmek zorundadır. Çünkü lokma dökümünü diğer işlerden ayıran en büyük özellik lokma döktüren insanların manevi duygularına önemli bir araç olduğudur. İnsanların lokma döktürmek istemelerinin nedeni bu işten bir kazanç elde etmek istemeleri değil, bir paylaşım ve iyilik yapma isteğidir. Lokma dökümüne bu doğrultuda bakıldığında her hangi bir işte olduğu şeklinde sadece para kazanmak değil insanların manevi dünyalarında bir yer almak olduğu görülür.

Bergama lokma firması olarak temiz, sağlıklı ve leziz lokma üretimimizi yıllardan beri deneyimli ustalarımız eşliğinde gerçekleştirmekteyiz. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz bütün lokma dökümlerimizde hayırsever vatandaşlarımızın yanında olup bundan sonra da vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Bu anlamda son yapmış olduğumuz fiyat indirimlerden yararlanmanızı isteriz.

bergama lokma

 

2018-01-03T14:13:40+00:0013/09/2016|Bergama Lokmacı|

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Araması