İrmiğin yağda kavrularak yapılan lezzetli birleşimine helva denmektedir. İzmir helva dökümü deyimi ise bu tatlının yüzlerce kişiye yapılan sunumuna verilen isimdir. Devasa kazanlarda yapılan bu tatlı satış amaçlı değil de daha çok hayır amaçlı dağıtımı söz konusudur. Ekonomik ve lezzetli oluşu tercih edilmesindeki en büyük etkendir. Basit gibi gözüken oysa yapımı oldukça zahmetli ve ustalık isteyen bir tatlıdır. Herkesin kazanın başına geçip kolaylıkla hüsrana uğratabildiği bir tatlıdır.

İzmir helva dökümü her şeyden önce büyük bir sabır isteyen iştir. Hangi malzemeyi ne kadar bir miktarda kullanacağını bilmek ise bu işin ilk adımıdır. Birçok kendini usta sayan insanlara helva yapımının sanıldığı gibi basit olmadığını çok acı tecrübeler ile göstermiştir. Helvanın kavrulması, sürekli karıştırılması şekerin eklenmesi bütün bu işlerde yeterli deneyim ve tecrübeniz yok ise hüsrana uğramanız kaçınılmazdır.

Korsan İzmir helva dökümü

İzmir helva dökümü son zamanlarda korsan firmaların ellerinde çocuk oyuncağına dönmüştür. Nasıl bir malzeme kullandıkları belli olmadan yapılan bu tatlılar ciddi sağlık problemleri oluşturabilmektedir. Ucuza mal edebilmek için en kalitesiz malzemeyi kullanan bu firmaların tek derdi o gün kazanacakları para olmaktadır. Bu tür firmalar ile iletişime geçildiğinde önce üretim belgelerini ve gerekli izinlerin alınıp alınmadığını kontrol etmenizde sizin açınızdan fayda vardır. Bu tür firmaların henüz hiçbir denetime tabii tutulmaması da oldukça düşündürücüdür.

Firmamız yaklaşık olarak çeyrek asırdan beri çeşitli tatlı ve pasta imalatlarının yanı sıra İzmir helva dökümü işini de başarı ile yürütmektedir. Her zaman ve her dönem için en kaliteli malzemeyi kullanan firmamız çalıştığı firmaları özenle seçmektedir. Firmanın geçmişi dikkatle incelenmekte üretmiş olduğu ürünlerin kalitesi de ayrıntılı bir şekilde araştırılmaktadır. Belirli aralıklarla bu kontroller yapılmakta kriterlerimize uymayan firmalar ile çalışmayı durdurmaktayız.

Her zaman için en iyilerle çalışan en iyi üretimlere imza atan firmaları sizler için bulan İzmir helva dökümünü farklı bir bakış açısı ile yeniden yazan firmamızı tercih etmeniz için gereken sebeplerin başında gelmektedir.

izmir helva dökümü