Gümüldür Lokma

Gümüldür İzmir’de yaşayan her kesin bildiği gibi bir tatil yöresi olmasının yanı sıra önemli bir tarım ilçesidir. Bu da yaz kış yoğun bir nüfus popülasyonunu beraberinde getirmektedir. Gümüldür lokma faaliyetlerinin de canlılığını devamlı kılmaktadır. Yazın nüfusun on katı artması ile birlikte lokma dökümü de on katı artmaktadır. Böylece İzmir lokma firmaları yoğunlaşan bu talebe karşılık vermekte zorlanmaktadır. Özellikle Cuma günleri bütün firmaların dolu olması sebebi ile lokma döktürmek isteyen vatandaşlarımıza yetişebilmek için lokma araç sayımızı arttırmaktayız. Böylece hem hizmet kalitemizi arttırmış oluyor hem de daha ekonomik fiyatların da önünü açmış bulunmaktayız.

Gümüldür lokma firması olarak uzun yıllardan beri yürütmüş olduğumuz faaliyetlerimizi sadece İzmir’in değil ülkenin her tarafına yaymış bulunmaktayız. Temiz, sağlıklı ve leziz üretim anlayışımız ve kaliteli, seri ve ciddi dağıtımı anlayışımız sayesinde bu alandan lider bir firma konumuna gelmiş bulunmaktayız. Lider firma olarak lokma sektöründe ne gibi yenilikler yapılmalıdır.  Geleneksel olan hangi değerler korunmalı konusunda örnek olmaya çalışmaktayız.

Geleneksel Gümüldür lokma

İzmir lokma tatlısı geleneksel bir tatlı olup tarihinde hiçbir zaman tüketiciye direk para ile satılan bir nesne olmamıştır. Sürekli olarak birileri tarafından hayır amaçlı bir dağıtımı söz konusudur. Ya insanlar evlerinde yapıp lokmayı dağıtmakta veya bu işi profesyonel bir şekilde yapan kişiler vasıtası ile dağıtımı belli bir ücret karşılığında satın almaktadırlar.

Fakat son zamanlarda ne yazık ki profesyonel bir şekilde bu işle uğraşmayan bazı açıkgözlerin de bu sektöre rağbet ettiği görülmektedir. Gümüldür lokma dökümü hakkında en ufak bir fikri dahi olmayan bu insanlar gel geç firmalar olup hiçbir zaman da sektörde kalıcı olmayı düşünmemektedirler. Sadece günü kurtarma mantığı ile bir süre bu işi yapan firmalar kısa bir süre sonra İzmir lokma firmaları arasında kendilerine bir yer bulmamaktadır.

Gümüldür lokma

 

 

2018-01-03T14:12:01+00:0011/08/2016|Gümüldür Lokmacı|

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Araması