İzmir lokma sektöründe yaklaşık olarak on yıllık bir zaman süreci içerisinde çeşitli sitelere imza attım. İlk başlarda sektördeki rekabetin sıfır olduğu bir ortamdan bugüne geldiğimizde amansız bir rekabete dönüşmüş durumdadır. Bu rekabeti firmalar kendileri yarattığı gibi gerek arama motorları gerekse de yazılımcılarında katkısı büyük olmuştur. Bugün artık herhangi bir arama motorunda bir firmayı birinci sıraya çıkarmak ciddi bir uğraş ve emek gerektirmektedir.

İlk yazdığımı İzmir lokma yazısı ile son zamanlarda yazdığım yazı arasında çok büyük bir fark bulunmamaktadır. İlk yazdığım yazılar daha çok nasıl bir lokmacı olması gerektiği ile ilgiliyken son dönem yazılarım lokma sektöründe yapılan yanlışlıklar ve hatalar üzerine kurulu olmaktadır. Arama motorları ne yazık ki çok fazla yazı yazılmasını oldukça önemli buluyorlar. Arama motoru optimizasyonu yapan kişilerde içerik üretmek zorunda kalıyorlar. Fakat yazmak zorunda olduğunuz sektörün içerikleri en fazla kırk bilemdin elli sayfa oldun.  Bir noktadan sonra yazıları mıncıklamaya başlıyorsunuz. Bu belki arama motorları tarafından iş görmekte olan bir yöntem olabilmektedir. Fakat bu işi uzun yıllar yapan birisi olarak artık size kabak tadı vermeye başlıyor.

Yeni bir anlayışla İzmir lokma yazısı yazmak

Artık bu duruma nasıl bir çare bulurum diye düşünmeye başladım. Aklıma gelen fikir ise başka bir sektörde gelişen olayların kurgulandığı bir yazıyı bu sektöre aktararak farklı bir çalışma denemek istiyorum. Birbirinden bağımsız gibi görünen bu yazılar arka arkaya okunduğunda bir olay örgüsüne sahip olup gerçekte sektörde böyle bir durumla uzaktan yakından ilgisi olmayan olaylar zincirini buraya aktaracağım.

Böylece hem İzmir lokma gibi bir sektörde gerçekleşmesi mümkün olmayan olayları hem de arama motorlarının gerçekte ne kadar anlamsız bir algoritmaya sahip olduğunu göstermiş bulunacağım. Yazılarımda sektörün ihtiyaç duyduğu kelimeleri anlamsız yere aralara serpiştirerek çok farklı bir deneysel yazının ortaya çıkacağına inanıyorum. Esasında buradaki kelimeleri her hangi bir sektöre uygulamak da mümkün olabilmektedir. Yeter ki hayal gücünüzü ve kelime dağarcığınızı sınırsız tutun. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Bundan sonra ilk yazım giriş niteliğinde olup devamını kaçırmayın derim.

İzmir lokma yazısı yazmak