Konak Lokma

Un, helva ve şekerden ibaret değildir Konak lokma. Bunları karıştıralım, kaynatalı, şekerli su ekleyelim demek ile olmuyor tabi. Niyetten, inançtan, umuttan haberi olmayan, gönül dostluğunu ve gönül ağırlamayı bilmeyenler elbette lokma tatlısı ile ne yapılmak istediğini bilmezler. Bu lokmaya neyin değer verdiğini de bilmekten uzaktırlar. Onlar genel olarak sadece ben alacağım paraya bakarım diyen lokmacılardır.

Böyle lokmacılar var mı diye şaşırmıyorsunuz sanırız. Daha fazlası da var? Mesela korsan çalışan o undan, yağdan, şekerden de çalan. Kalite kontrolü, sağlık bakanlığının denetimi olmayan merdiven altı diye tabir edilen firmaların ürettiği yağ, şeker, un kullananlar da var. Bu unu, bu yağı, bu şekeri tüketen yurttaş değil dua etmesi beddua etmemesi içten bile değil. Çünkü vatandaşın midesi harap olmakta birçoğu da hastanelerin acil bölümlerinde şifa arayacak hasta durumuna düşmektedirler. Bunlar kara senaryo değil yaşanmış acı deneylerdir.

Konak lokma firmasından bilgilendirme

Konak lokma diye lokma ustası ya da lokma firması arayanların bu bilgileri mutlaka edinmesi gerekir. Biz yurttaşımıza sektörümüzün dehşet veren gerçekleri konusunda önce doğru bilgi vermek ile mükellefiz. Bu sorumluluğu hissediyoruz.

Konak lokma firması ya da ustası arar iken yurttaş olarak siz de önce kaç paraya yapıyorsunuz sorusunu değil, hangi marka yağı, hangi marka unu hangi marka şekeri kullanıyorsunuz sorusunu sormalı ve gerçekten de hangi ürünleri kullandığından emin olmalısınız. Tüm tuzaklar ucuz lokma etiketinin altına kurulmakta ucuz lokma buldum diyenler de bu tuzağa düşmektedirler.

Konak lokma dökümü yapan firmamız yaptığı işin hayrının ve şerrinin farkındadır. Bu yüzden önce inanca, ahlaka, sağlığa göre hareket eder bu ölçülerin sonrasında fiyat gelir. Ucuz olsun diye de sağlıktan asla taviz vermez.
Konak lokma dökümü yapan ustamız sadece unu, yağı ve şekeri değil gönlünü umudunu, dileğini karıştırır lokmaya ve inancı ile sunum yapar.

2017-09-08T16:20:13+00:0007/05/2016|Konak Lokmacı|

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Araması