Bu yazı lokmacılık sektörünün geldiği boyut ile alakalı olarak hayata geçti. İlk fikir sektördeki büyük bir firmanın iflasa başvurmasından çok kısa süre sonra, şirketin çöküşünün iş dünyasıyla ilgili olağanüstü ve kapsamlı bir hikaye olduğunu fark ettiğimizde ve bu hikayeyi anlatmak istediğimizde ortaya çıktı. Bir şeyi daha fark etmiştik; İzmir lokma firmasının çöküşünü getiren parçaları bir araya getirmek oldukça zorlu bir görevdi. Yukarıda belirttiğimiz nedenlerle, ana karakterlerin büyük bölümü deneyimlerini ve yaşadıklarını kamuoyu önünde açık açık konuşabilecek durumda değildi. Buradaki finansal hile ve oyunlar o kadar karmaşıktı ki, açıklamak ve anlamak büyük bir zaman ve çaba gerektiriyordu.

Ocak ayı sonlarında serin bir İzmir gecesinde, Bedri usta usulca yatağından kalktı. Eşi fark etmesin diye yorganın altını yastıklarla doldurdu ve iki çocuğunu uyandırmamaya dikkat ederek, sessiz adımlarla ilerledi. Lezzetli Buca lokma dökümünün bütün ayrıntıları ile gece boyunca kafasında kurgular oluşturmuştu. Garaja indiğinde kapı alarmından çıt çıkmadı, eve girmeden önce güvenlik sistemini kapatmıştı. Lacivert eşofman altı üzerine lacivert bir tişört giydi. Makosen ayakkabılarını ayağına geçirerek yeni aldığı arabasına atladığı gibi gecenin alacakaranlığında ilerlemeye başladı.

Lezzetli Buca Lokma Dökümü Zorluğu

Güzelbahçeli bir polis memurunun oğlu olan 45 yaşındaki Selahattin abi Göztepe’de büyük bir başarı kazanmıştı. Bir yıl önce işinden ayrıldığı sırada Almanya’nın en büyük şirketlerinden birinin en üst düzeydeki anlaşmacısı olarak on yıldır sürdürdüğü kariyerini yönetim kurulu başkan yardımcılığı ünvanı ile süslemişti. Zengindi de almış olduğu hisse senetleri oldukça büyük prim yapmışlardı. Ancak şimdi Narlıdere’nin ıssız caddelerinde ilerlerken geceden de karanlık düşüncelere dalmıştı. Her zaman herşey yolundaymış gibi davranmakla birlikte, son günlerde derin bir çöküntü içindeydi. Eski şirketini kıskaca alan büyük skandal onu için için tüketmişti.

Lezzetli Buca lokma dökümü herkesin peşinde olduğu bir şeydi. Büyük jüriye ifade vermeye gitmişti. Sermaye piyasası kurulunun da yakında ifadeye çağırması an meselesiydi. Arkadaşlarını satacak mıydı nasıl bir ifade verecekti. Savunma avukatları böylesine dev boyutlu hisse senedi yolsuzluğu davasında, onu savunma tarafının tanığı olarak yazmışlardı.

lezzetli buca lokma dökümü