Seri üretim Konak lokma törenden sonra gerçekleşecekti. Törenden ayrılırken herkesin elinde, Bedri ustanın 17 yaşındaki oğlu tarafından hazırlanan ve en sevdiği parçalardan oluşan bir cd vardı. Bedri ustanın belki de en sevdiği parça olan hareketli bir pop şarkısıyla başlıyordu. Mükemmel gün adlı parçaydı bu. Trajedi üzerine trajedi yaşanmıştı, ama o gün öğleden sonra yeniden bir araya gelen İzmir lokma’nın eski yöneticilerinin, şirketin İkarus misali düşüşü konusunda söyleyecek fazla sözü yoktu. Ortada bir cenaze vardı, işten söz etmenin zamanı değildi, eklenecek daha ne kalmıştı.

Ayrıca seri üretim Konak lokma için avukatları bu tür sohbetlerden kaçınmalarını sıkı sıkı tembih etmişti. İzmir lokma firmasının kurucusu Kemal ustanın törende bulunmayışı dikkat çekiciydi. Alacakların yoğun ısrarı üzerine, Bedri ustanın ölümünden iki gün önce genel müdür ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini nihayet bırakmıştı. Törene katılmayan Kemal usta yerine eşini göndermişti. İzmir lokmanın şimdi azledilmiş olan finanstan sorumlu müdür yardımcısı, bir zamanlar sihirbaz lakaplı Murat usta da ortalıklarda yoktu. Bedri usta ve Murat usta her zaman birbirlerinin karşısında olmuşlar, birbirlerine karşı göze göz, dişe diş mücadele vermişlerdi.

Seri üretim Konak lokma yapımı

Ancak eski genel müdür Orhan usta herkesin gizliden gizliye izlediği İzmir lokma firmasının kendi imajıyla biçimlendiren bir zamanların parlak vizyoneri fazlaca ortalardaydı. Bedri usta İzmir lokma da en güvendiği sırdaşıydı. Kendisi için önemli ayrıcalıkları olan, müstesna adamlarının yer aldığı kurmaylar konseyinde Orhan usta en çok ona yakınlık duyardı. İzmir lokma’ daki iktidarı sırasında birçok kişiye korku salan, sözünü sakınmaz Orhan usta anma törenini gözyaşı ile izledi.

Bedri usta için düzenlenen anma törenini izleyen aylarda, Orhan ustayı sık sık kendisinden başka kimsenin uğramadığı, Milky’s  adındaki salaş ve ücra bir barda, beyaz şarap kadehlerini birbiri ardına devirirken görebilirdiniz. Kısa boylu, zayıf yapılı, açık mavi gözlü, kafasının arka kısmındaki renkli rengi solmuş kot pantolon, beyaz tişört ve iki günlük sakalla dolaşmaya başlamıştı. İzmir lokma da olan bitenlerden sonra, derin düşüncelere dalmaya ve teselli bulmaya geldiği yer burasıydı. Bazen saatlerce kalıyordu.

seri üretim konak lokma