Kitap insana dair en önemli buluşlardan birisidir. Kitap sayesinde bilgi çoğalıp daha da gelişmiştir. Kitabın olmadığı yerde bilgiler kulaktan kulağa geçerken önemli kayıplar yaşanmıştır. İlk papirüslerden ya da kil tabletlerden bu yana kitap oldukça büyük bir gelişim göstermiştir. Baskı makinelerinin bulunması ise hem kitabın hem de insanlığın gelişiminde önemli bir rol oynamıştır.

Kitabın gelişimindeki en büyük etkenler coğrafi konum, ekonomi ve kültürdür. Antik çağlardan bu yana kitabın gelişiminde birçok faktör rol almıştır. İnsanlar bilgilerini nasıl bir sonraki kuşaklara aktarırım sorusunun sonucunda da kitap ortaya çıkmıştır. Bu gün gelinen noktada kitap sanal olarak bile basımı söz konusu olmaktadır. İnternet üzerinden yayınlanan bu yayınlara ulaşmak oldukça kolaydır.

Online Kitap almanın avantajları

Elektronik kitaplar son on yıl içerisinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Fakat hala basılı kitapların yoğunluğuna erişememiştir. İnsanların kitap okuma alışkanlığı çok fazla değişmemiştir. Fakat kitap satın alma alışkanlıklarında bir değişiklik gözlemlenmektedir. Oda online kitap satışı yapan sitelerin çoğalmasını sağlamıştır. Oturduğu yerden belirli bir kitabı almak istiyor ise direk onun siparişini vermektedirler.

Fakat hala bir kitapçıyı gezmenin kitaba dokunmanın verdiği hazdan vaz geçmeyen insanlar da bulunmaktadır. Belirli bir kitabın dışında yeni çıkmış kitaplara göz atmak. Sayfalarını karıştırmak, önsözlerini okumak isteyen insanlar kitapçıların yolunu tutmaktadır.

Online kitap almanın ne gibi avantajları vardır. Bir çok internet sitesi online alışverişlerde özel indirimler yapabilmektedir. Zeus kitabevi de kendi sitesinde oldukça büyük indirimlere imza atmaktadır. Sitesini ziyaret ettiğinizde hiçbir yerde bulamayacağınız kendi basımı kitapları çok uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Birbirinden değerli akademisyenlerin araştırmaları, tarihi yayınlar ve romanlar sizleri beklemektedir.

İnternet üzerinden alış veriş yapmaya çekinceleri olan insanlara şunu söyleyebiliriz. Sitemizin güvenliği uzman kuruluş tarafından sağlanmaktadır. Bilgileriniz son derece güvende olup, gönül rahatlığı ile alış veriş yapabilirsiniz. Dileyen isterse n11 mağazamız üzerinden de alışverişini rahatlıkla yapabilir. İster kapıda ödeme, ister havale, isterseniz de kredi kartı ile alış veriş yapabilirsiniz. Hızlı teslimat ile istediğiniz yayına en kısa sürede kavuşacaksınız.

Yılın belli günlerinde İzmir lokma dağıtımı yaptırmaktayız. Eğer hem manevi hemde ruhani bir kültürlenme yaşamak istiyorsanız bu günleri kaçırmamanızı öneririz. izmirlokmaci.org firması ile yıllardan beri sürdürdüğümüz bu gelenek bütün kitapseverlerin beğenisini kazanmıştır.