İnsan dayanışarak var oluyor. Dayanışmamıza da hep bir şeyler vesile oluyor. İzmir lokma bu vesileden biri değil mi? Dünyanın tüm maddi zenginliklerini sadece tek bir insana verseniz ve onu bir ada da tek bıraksanız acaba ne yapardı? Çok zengin oldum diye sevinebilir miydi? Her günü mutlu yaşayabilir miydi?

Yaşar iken dayanıştığımız ve paylaştığımız kadar varız ve galiba o kadar yaşayabiliyoruz. İş yeri açılışımızda, düğünümüzde, bayramımızda, ölümümüzde, kazamızda, belamızda onun için lokma dağıtıyoruz. Yanımızda birileri olsun. Ölenimizin ardından biri güzel söz söylesin güzel dua etsin. Lokma dağıtmaya da lokma yemeye de dua etmeye de insan lazım ve insan olmak gerekli değil mi? Tek başımıza düğün yapamazdık. Tek başımıza iş yeri açamazdık. Tek başımıza lokma dağıtamazdık. Tek başımıza dünyanın bütün nimetleri bizim bile olsa bir tat bir anlam bir sevgi bir mutluluk bulamazdık. Tek başımıza yaşayamazdık. İzmir lokma bir birimiz ile tatlı bir lezzet etrafında gönül duasında birleşmemizi anlatıyor. Bunu sağlıyor.

Anlamlı bir dayanışma

Biz lokma tadının ve güzelliğinin daha da çoğalması ve yaygınlaşması için tüm yasal, sağlıklı iş yapan hayır lokmacılarını dost firmalar olarak görüyoruz. Firmamızın tüm imkanlarını zorlayarak taşınma anlarında daha ekonomik olması için çabalıyoruz. Her zaman açık telefonlarımız. Her zaman bize istediğinizi sorabilirsiniz. Bizde daima taşıma işinizde hizmetinizdeyiz.

Bazı kişilerin evlerini taşıttıktan lokma dağıtımı yaparak evlerine hayır duaları eşliğinde oturmak istemektedirler. Bu tür müşterilerimizden bizden İzmir lokmacı soranlara doğrudan izmirlokmaci.org adresini öneriyoruz. Çünkü biliyoruz ki buradan gelecek ustanın bizi hiç bir şekilde mağdur etmeyeceğini ve aldığı paranın her kuruşunun hakkını vererek işini yapacaktır. Bu yüzden de bizde lokmacı gördüğümüzde o süper yine lokma var diye sevinerek lokma kuyruğuna giriyoruz her seferinde. Bu pek anlatılabilir bir maddi durum değil. Hissiyatımız aslında. Ona tat verende maneviyatımız sanki. Umarız daha leziz lokmalarda daha çok buluşuruz.