Nakliyat sitesi olarak biz lokma işi yapan firmaların ev ve iş yeri taşınmasında daima özel indirimli fiyat uyguladık, uyguluyoruz ve imkanlarımız elverdiği oranda uygulamaya devam edeceğiz. Nede bu sektöre özel fiyat uygulaması yapıyoruz? Lokma firmalarının ayırıcı belirgin özelliği hayır lokmaları dağıtmalarındadır. Hayra vesile oluyorlar.

Bu firmalara biz de hem sektör dayanışması adına hem de işlerini kolaylaştırmak adına kendimizce destek olmaya çabalıyoruz. Burada indirim yaptığımız lokma firmalarını biraz daha belirginleştirmek istiyoruz. Taşıma sektörü gibi lokma sektörü de denetlenmesi zor bir sektördür. Bu neden ile ortalıkta kendini lokmacı ilan eden yüzlerce firma dolanmaktadır. Bunların çoğu da merdiven altı, yasa dışı korsan firmalardır.

Bizim hiçbir sektörde merdiven altı, yasa dışı korsan firmalara indirimimiz, desteğimiz olamaz. Aksine fark edersek uyarır ve ilgili kurumlara varsa odalarına derneklerine bildiririz. Neden? Çünkü gerçekten yasal tüm sorumluluklarını yapan firmaların işlerini yapabilmeleri ve ayakta kalabilmeleri için korsan firmaların yarattığı haksız rekabetin ağır sonuçlarına maruz kalmalarını istemeyiz.

Merdiven altı firmalara dikkat

Biz taşıma sektöründeyiz. Bu korsan firmaların bize ve sektöre nasıl zarar verdiklerini gayet iyi yakından biliyoruz. Çünkü biz de onların mağduruyuz. Kimseyi de mağdur etmemelerini isteriz. Bizi daha yakından incelemek isterseniz bilgilerimiz. Gece gündüz fark etmez bizden bilgi alabilir, iletişim kurabilirsiniz.

İzmir lokma firmaları içerisinde de son zamanlarda korsan firmaların sayısında belirgin  bir artış gözlenmektedir. Bu tür firmaların en belirgin özelliği nakliyatta olduğu gibi ucuz sloganı ile ön plana çıkmaktadırlar. Tıpkı bizde olduğu gibi korsan lokma firmaları da ya işin yarısında bitti diyerek çekip gitmekteler. Ya da işin yarısında sizden fazladan para sızdırmanın bir yolunu aramaktadırlar. Yakından tanıdığımız www.izmirlokmaci.org hem firma sorumluluğunu, hem de sunduğu lokma da yurttaşın sağlık sorumluluğunu ve yine hayra vesile olabilme sorumluluğunu yerine getirebilmek için büyük çaba harcayan firmadır. Rahatlıkla tavsiye eder, öneririz.